SUN krystal, vaše čistá energie

Rakouský výrobce střídačů Fronius prudce roste. Na trh brzy uvede baterie Powerwall od Tesly

Datum: 9. 1. 2016, zpět

Rakouský výrobce střídačů Fronius prudce roste. Na trh brzy uvede baterie Powerwall od Tesly

Rakouský výrobce střídačů Fronius prudce roste. Na trh brzy uvede baterie Powerwall od Tesly

Přední světový výrobce fotovoltaických střídačů, rakouská společnost Fronius, v loňském roce zaznamenala až 80% růst obratu. Úspěch společnosti je spojen s kvalitními produkty, a to zejména v segmentu domácích střídačů a fotovoltaických systémů pro vlastní spotřebu.


Úspěch na trzích v USA i Německu

V loňském roce Fronius dodal na světový trh téměř 1,4 GW střídačů. Nejvýznamnějším trhem pro společnost se staly Spojené státy americké kde Fronius prodal stejné množství střídačů jako v Evropě.

"Pokud se jedná o Evropu, pak k největším trhům patřila loni Velká Británie a překvapivě i Německo, kde poptávka po nových instalacích v minulém roce výrazně poklesla“, uvedl to Martin Hackl, vedoucí divize Fronius Solar Energy v rozhovoru pro portál photovoltaik.eu.

Letos Fronius hodlá pokračovat v růstové trajektorii. Oproti roku 2015 společnost plánuje navýšit objem prodejů až o 25 %.

Prodej baterii Powerwall

Boom fotovoltaiky v Evropě nyní táhnou hybridní fotovoltaické systémy (HFVE), které kombinují akumulátory se solárními panely na střechách. Největší poptávka po HFVE je zatím v Německu a v Rakousku.

V roce 2015 společnost prodala více než 1300 hybridních systémů, které zahrnovaly hybridní střídače značky Symo a baterie se články od Sony. Ve třetím kvartálu začne Fronius prodávat i baterie Powerwall od společnosti Tesla Energy.

„Na počátku roku 2016 jsme začali provádět beta-testování, nyní pokračujeme v předvýrobní fázi. Prodej našich střídačů, které budou kompatibilní s bateriemi Powerall zahájíme na počátku 3. kvartálu letošního roku. Celé zařízení bude doplněno o Fronius Smart Meter a tzv. Multi-Flow technologii,“ uvedl Hackl.