SUN krystal, vaše čistá energie

Fronius

Datum: 10. 12. 2018, zpět

Společnost Fronius získala cenu za design a progresívní služby

Společnost Fronius International GmbH byla nedávno vyznamenána nejen za vynikající design, ale také za progresivní služby. Fronius Ohmpilot, chytrý regulátor spotřeby, který využívá přebytečný fotovoltaický proud k přípravě teplé vody, přesvědčil stejně jako první zelená vnitropodniková vodíková čerpací stanice Fronius SOLH2UB.


Ocenění za design

„Fronius Ohmpilot není jen praktický pomocník při využívání solární energie, a tedy důležitý prvek pro vizi 24 hodin slunce, ale také skutečný designový zázrak,“ vysvětluje Martin Hackl, ředitel obchodní jednotky Solar Energy společnosti Fronius International GmbH. O tom Ohmpilot dokázal přesvědčit i porotu soutěže Německá cena za design 2019.

Dobrý design neznamená jen skvělý vzhled – dobrý design spíše převádí komplexní technické funkce do snadno ovladatelné, intuitivní a účelné podoby. Právě to se designovému týmu Fronius okolo produktového designéra Martina Frittajona podařilo u zařízení Ohmpilot. Proto špičková, mezinárodně obsazená porota soutěže Německá cena za design 2019 vyznamenala zařízení Fronius Ohmpilot za vynikající produktový design zvláštní cenou v kategorii Energie.


„Německá cena za design je jedním z nejrenomovanějších a mezinárodně nejuznávanějších ocenění produktového designu. Zvláštní cena udělená zařízení Ohmpilot jako doklad, že jsme s naší designovou filosofií na správné cestě, nás mimořádně těší,“ říká Martin Frittajon.

„Jednoduchý, nadčasový vzhled s typicky zkosenými hranami vyjadřuje stabilitu a dlouhou životnost a podtrhuje vysokou technickou kvalitu implementované technologie. Celkovou koncepci doplňuje snadná instalace s dostatkem místa pro kabeláž a jednoduché, intuitivní ovládání.“


To však není vše. Společnost Fronius byla vyznamenána také Státní cenou Rakouska za životní prostředí a energetické technologie.


Státní cena Rakouska za SOLH2UB


Nejvyšší státní vyznamenání za progresivní služby, které pomáhají odlehčovat životnímu prostředí udržitelným způsobem a chránit klima, putovalo v říjnu do společnosti Fronius. V kategorii „Výzkum a vývoj“ byla oceněna první rakouská vnitropodniková čerpací stanice na zelený vodík Fronius SOLH2UB na vývojovém pracovišti v Thalheimu bei Wels (Horní Rakousko).


„SOLH2UB umožňuje inovativní propojení sektorů proudu, tepla a mobility. To má obrovské výhody především tam, kde vozidla potřebují velké množství energie. Jsme přesvědčeni, že vodík má potenciál stát se jedním ze zdrojů energie budoucnosti a významně urychlit energetickou transformaci. To, že jsme za náš nový projekt hned dostali státní cenu, nás opravdu velmi těší,“ s potěšením konstatuje Martin Hackl.