top of page

O nás

SUNkrystal s.r.o. je tu pro vás již 15 let!

Firma SUNkrystal s.r.o. byla založena v roce 2009. Specializujeme se na výstavbu fotovoltaických elektráren výhradně na střechách rodinný domů a komerčních objektů. Fotovoltaiku chápeme jako důležitý zdroj elektrické energie šetrný k životnímu prostředí a klimatu na zemi. Chtěli bychom nahradit co nejvíce neekologických zdrojů zelenou energií a přispět k ozdravení ovzduší na naší Zemi.

 

Naše společnost nainstalovala vice než 650 fotovoltaických elektráren o výkonu větším než 5600 kWp, což pokryje průměrnou roční spotřebu elektřiny 875 domácností. Sídlo společnosti je v energeticky pasivním domě samozřejmě s vlastní fotovoltaickou elektrárnou.

IMG_6232.jpeg

Pro naše stávající zákazníky pravidelně pořádáme SUN meetingy, kde řešíme, jak využívat ještě lépe vlastní vyrobenou elektrickou energii, nabízíme rozšířené portfolio našich služeb. Předáním zhotovené FVE naše služby nekončí, s našimi stávajícími zákazníky jsme stále v kontaktu.

IMG_6230.jpeg

V roce 2010 se firma rozhodla přesunout sídlo z kanceláře do nově navrženého reprezentativnějšího objektu se showroomem, kde by mohla svým zákazníků nabízené produkty představit. Koncem roku 2011 byl celý SUNhouse dokončen. Nyní firmu naleznete v tomto objektu kousek od hlavní komunikace mezi Novým Městem nad Metují a Vrchovinami. SUNhouse je funkčně i tektonicky členěn na dvě části, jejichž provoz je oddělen. Ve spodní části, jež je částečně zapuštěna do terénu, se nachází moderní byty s velkorysým prosklením do soukromé zahrady. Z parkoviště pak vede pochozí lávka přímo do horních pater Sunhousu. Tam se nachází kancelářská část se sídlem firmy.

Hlavní kancelář společnosti s prostornou terasou a výhledem na Rozkoš, Krkonoše, Nové Město i Vrchoviny je vybavena k jednání se zákazníky i firemní akce a odpočinek členů společnosti. V duchu filosofie firmy je objekt citlivě zasazen do terénu a jeho fasáda je provedena v přirozených zemitých barvách. Vrchní patra jsou tmavá, aby lépe splynula s horizontem a nejvyšší patro je obloženo dřevem. Objekt je v harmonii se sesterským objektem rodinné firmy Bazény Samba v sousedství i se vzrostlými stromy v okolí. Všudypřítomná opuka z Vrchovinského lomu je využita v parteru jako respektování prostředí i připomínka bývalého malého lomu v bezprostřední blízkosti Sunhousu. Tepelné a světelné zisky objektu jsou maximalizovány, tepelné ztráty jsou kryty tepelným čerpadlem. Elektrickou energii dodávají fotovoltaické panely instalované na střeše objektu. Nově navržený objekt byl do území zasezen poté, co panoramatické zákresy do fotografií i studie zástavby prokázaly, že ani se svými třemi podlažími nikterak nepřevyšuje přiměřenou výškovou hladinu. Na objekt bylo nahlíženo jak z hlediska horizontu, tak z hlediska stávající sesterské stavby a výhledů z ní. Zohledněna byla samozřejmě i modelace terénu a výšková hladina okolní zeleně.

Naše realizace

Naše realizace

002.jpg

Manželé Hofmanovi

S Vaší firmou jsme byli velice spokojeni. A to od prvotního kontaktu až po samotnou realizaci. Firmu SUN krystal jsem doporučil i mým příbuzným, kteří se také obrátili s instalací FVE na klíč na Vás. Přeji mnoho spokojených zákazníků.

003.jpg

Ing. Antonín Vancl

Firma Sunkrystal nám již zhotovila 3 instalace FVE. Pro jejich odbornou zdatnost, zkušenosti v oboru, ale i vstřícnost všech jejich pracovníků při řešení sebemenších problémů, ji můžu všem zájemcům o FVE jen doporučit.

001.jpg

Manželé Kábrtovi

Rádi bychom Vám i Vašim zaměstnancům poděkovali za odvedenou práci při zajištění úspěšného průběhu realizace FVE o výkonu 6,5 kW na našem domě ve Vrchovinách. Veškeré námi požadované služby byly poskytnuty s profesionálním přístupem a byly perfektně odvedeny.

bottom of page